Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać najlepsze łóżko do sypialni?

Dobór odpowiedniego łóżka do sypialni ma ważne znaczenie, gdyż wpływa na jakość snu. Łóżko musi wpasować się w wystrój sypialni, ale równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca, gdyż bez tego dobrze się nie wyśpisz. A przecież łóżko ma służyć przede wszystkim odpowiedniemu wysypianiu się.

Jak wybrać najlepsze łóżko do sypialni?

W wyborze łóżka zwróć uwagę na jego ramę, która powinna pasować do wnętrza. Te tańsze łyżka to z reguły surowa drewniana rama na czterech nogach, co sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. Jednak w wielu przypadkach lepszym wyborem jest łóżko tapicerowane, w którym można trzymać chociażby pościel. Zagłówek jest przydatny, jeśli lubisz jeść śniadania czy oglądać filmy w łóżku. Zagłówek powinien być obity miłym w dotyku materiałem, podobnie jak rama łóżka. Wymiary łóżka są ważne, gdyż wpływa to na komfort spania. Absolutnym minimum dla dwóch osób jest łóżko o wymiarach 160×200 cm, co pozwala na komfortowy sen. W bardzo małych sypialniach konieczne może być kupno łóżka o szerokości 140 cm, jednak jest to ostateczność. Te 20 cm szerokości znacząco wpływa na komfort w czasie snu. Jeśli masz sporą sypialnię warto wybrać łóżko o wymiarach 180×200 bądź dużo większe. Możesz zdecydować się na zamówienie łóżka pod wymiar.

Pamiętaj, aby wybrać wygodny materac. Stopień twardości dostosuj do swoich potrzeb. Wysokość łóżka jest również ważne, gdyż wiele osób ma problemy ze wstaniem czy kładzeniem się na zbyt niskim łóżku. Zatem weź to pod uwagę urządzając sypialnię. Materac najlepiej kupić w sklepie stacjonarnym, gdyż masz możliwość przetestować stopień twardości. To zatem lepsze rozwiązanie niż zamawianie materaca w internecie bez możliwości sprawdzenia.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *